ESA планує наблизити супутникову навігацію до Землі за допомогою FutureNAV

0
522

Довгострокова мета Наблизити супутникову навігацію до Землі шляхом розширення GNSS і підтримки позиційної навігації та хронометражу (PNT) з низької навколоземної орбіти (LEO). Супутники Galileo, повідомляє Європейське космічне агентство.

Ці ‘LEO-PNT’ За словами ESA, супутники, які працюють з додатковими сигналами, досліджуватимуть нову багаторівневу систему супутникової навігації, щоб забезпечити точніші та надійніші послуги PNT.

“Останніми роками супутникова навігація дозволила використовувати широкий спектр програм, але саме цей успіх надихає на ще більш вимогливі потреби користувачів у наступному десятилітті,” Лайонел Ріс, голова науково-дослідної групи ESA GNSS Evolutions (який контролює дослідження LEO-PNT агентства).

“Для таких випадків використання, як автономні транспортні засоби, кораблі чи дрони, робототехніка, розумні міста або промисловий Інтернет речей для керування заводськими системами, вимоги до позиціонування зростають із поточного метрового масштабу до сантиметрового масштабу або навіть точнішого. , що базується на безперервно надійних сигналах, які доступні будь-де та будь-коли – навіть у приміщенні – і водночас здатні долати перешкоди чи перешкоди.”

FutureNAV

Мета плану ESA FutureNAV полягає в тому, що провести на орбіті демонстрацію супутникових навігаційних супутників на низькій навколоземній орбіті та консолідувати типи сигналів, потенційно забезпечуючи майбутні послуги.

План, як сказано, полягає в тому, щоб побудувати початкове міні-угруповання з принаймні півдюжини супутників, щоб перевірити можливості та ключові технології, а також продемонструвати сигнали та діапазони частот для використання в наступному оперативному угрупованні. так само, як європейські тестові супутники GIOVE проклали шлях до Galileo.

“Кожен окремий супутник буде порівняно малим, менше 70 кг за масою, порівняно з 700 кг нинішнього робочого супутника Galileo,&# 8221; сказав Роберто Прієто-Сердейра, керівник корисного навантаження супутника Galileo другого покоління та менеджер з підготовки проекту LEO-PNT.

«Вони можуть бути порівняно більш оптимізованими, тому що вони можуть використовувати інші засоби для обчислення точного часу без надзвичайно точних атомних годинників на борту, включаючи ретрансляцію сигналів із супутників Galileo над ними. Ці супутники також будуватимуться на основі швидкого серійного виробництва, щоб заощадити час і кошти – ми плануємо щонайбільше три роки від підписання контрактів до перших супутників на орбіті, такий самий термін, як GIOVE-A на початку 2000-х».

LEO PNT

FutureNAV розпочне цю зміну з двох початкових пропонованих підпроектів: LEO PNT і GENESIS.

Мета полягає в тому, щоб LEO PNT мав потенціал зробити супутники ефективнішими, а запуски — економічнішими.

Традиційні супутникові навігаційні системи працюють на середній навколоземній орбіті (MEO) – із сигналами, що долають тисячі кілометрів, щоб досягти Землі – ESA прагне поширити GNSS на низьку навколоземну орбіту (LEO), щоб запропонувати більш потужний сигнал, надійне покриття в приміщенні та стійкість до перешкод. Двосторонні сигнали також будуть можливими на цій короткій відстані.

GENESIS

GENESIS прагне допомогти вченим удосконалити моделювання планети Земля, щоб підвищити стійкість.

Місія об’єднає методи точного вимірювання відстані на одній платформі з використанням радіодальномірів, лазерних вимірювань, GNSS та інтерферометрії з дуже великою базою, які зазвичай використовуються астрономами для спостереження за далекими космічними об’єктами. За допомогою цих об’єднаних спостережень GENESIS покращить міжнародну наземну систему відліку, яку використовують вчені в різних галузях, до масштабу менше міліметра.

ЄКА каже, що це відповідало б резолюції Організації Об’єднаних Націй. , закликаючи до вдосконаленої глобальної геодезичної системи відліку для сталого розвитку. Переваги, за словами агентства, включатимуть більш точну навігацію та моделювання зміни навколишнього середовища та клімату, а також точне визначення орбіти супутників Galileo та інших космічних місій.

GNSS

GNSS означає глобальну навігаційну супутникову систему, і стандартний підхід GNSS наближається до межі оптимальної продуктивності, заявляє агентство.

Як і Галілей &# 8211; Власна європейська GNSS, яка передає навігаційні сигнали по всьому світу більш ніж трьом мільярдам користувачів для послуг позиціонування та підтримки пошуково-рятувальних операцій – є також EGNOS. Це Європейська геостаціонарна служба навігації, яка покращує точність і цілісність сигналів GPS (а незабаром також Galileo) по всій Європі, зокрема для цивільної авіації.

ESA бере на себе відповідальність за проектування та розробку, а послуги надано EUSPA – Агентство Європейського Союзу з космічної програми.

У 2021 році кількість супутникових навігаційних приймачів у всьому світі досягла 6,5 мільярдів приймачів, згідно з ESA, при цьому, за прогнозами, цей сектор буде підтримувати 10% щорічних темпів зростання в на наступні роки.

“До цього часу ми покладалися на класичні рішення GNSS, такі як Galileo, розташовані на середній навколоземній орбіті та базуючись на сигналах L-діапазону, для нашого позиціонування, ” сказав Ріс.

“Одна лише стандартна GNSS не зможе задовольнити всі ці майбутні вимоги користувачів. Натомість Європі потрібно скористатися нагодою, щоб дослідити потенціал сузір’їв на низькій навколоземній орбіті, які вже є на світовому ринку, щоб забезпечити нові види послуг позиціонування, навігації та часу.”

< p>Ви можете прочитати більше інформації про FutureNAV на ESA.

Див. також:

Источник: electronicsweekly.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я