Опитування: AI відіграє більшу роль у розвитку IoT

0
936

(Джерело: Newark)

Відповідно до четвертого щорічного Global IoT Survey Newark (компанія Avnet), інженери охочіше розгортають штучний інтелект (ШІ), щоб покращити свої продукти та збільшити окупність інвестицій у свої системи. Опитування 2263 інженерів та інших осіб, які беруть участь у розробці рішень IoT, також виявило, що компанії встановлюють партнерства для стимулювання розробки нових рішень IoT.

Опитування показує значне зростання використання ШІ за минулий період. рік. Кількість респондентів, які використовують штучний інтелект, зросла до 56% з 39% в опитуванні попереднього року, причому 26% очікується, що вони розглянуть можливість використання ШІ в майбутньому. Найпопулярнішим використанням штучного інтелекту є профілактичне технічне обслуговування (16%), потім йдуть робототехніка (12%), класифікація зображень (11%) і бізнес-аналітика (10%).

Інженери також знаходять більше застосувань для ШІ у своїх проектах IoT. Кількість респондентів, які вважали штучний інтелект некорисним, знизилася з 32% у 2021 році до 13% у 2022 році. Лише 3% сказали, що не розуміють штучний інтелект порівняно з 13% минулого року.

Ось кілька ключових висновків, які може бути корисним як для розробників IoT, так і для системних інтеграторів.

Опитування показує, що компанії відкривають нові та різноманітні способи впровадження IoT у різних секторах промисловості. Незважаючи на те, що 30% респондентів опитування вказали продуктивність і покращення виробництва як основну цінність Інтернету речей, використовуються різноманітні додатки Інтернету речей, у тому числі бізнес-аналітика та ін. аналітика даних (18%), обслуговування клієнтів (17%), операційна діяльність (15%) і мобільні додатки (11%).

Учасники опитування вважають, що через п’ять років найкращими галузями Інтернету речей стане Індустрія 4.0 ( 18%), далі йдуть енергоменеджмент (16%), домашня автоматизація (15%), ШІ (14%) і автомобільна промисловість/транспорт (11%). У порівнянні з опитуванням попереднього року рівень енергоменеджменту досягає певного прогресу, збільшившись із 10%.

Датчики відіграють важливу роль у розробці IoT і використовуються в широкому діапазоні програм. Найпопулярнішим додатком на сьогоднішній день є датчик навколишнього середовища (34%), потім датчики руху (15%), оптичні датчики/датчики зображення (15%), датчики розташування (10%), моніторинг здоров’я (8%) і виявлення звуку/визнання (5%). Однак 13% респондентів повідомили, що не використовують сенсорні технології у своїх проектах IoT.

Коли їх запитали про ключове занепокоєння щодо впровадження IoT, вони найбільше занепокоєні безпекою (37%), за якою йдуть підключення (29%), сумісність (22%) та екосистема (10%).

З точки зору серед апаратних платформ респонденти опитування переважно використовують одноплатні комп’ютери або SBC (50%). Далі йдуть апаратне забезпечення на замовлення (31%) і плати розробки виробників (19%). Їх найбільшою перевагою SBC є Raspberry Pi (46%), за яким слід Arduino (26%). Що стосується постачальників платформ розробки, то STMicroelectronics (28%) і Microchip (23%) очолили список. Інші названі постачальники включають NXP, Avnet, Infineon, Xilinx і Renesas.

Переважна платформа розробки (Джерело: Newark)

Опитування також показує, що існує зростаюча тенденція до співпраці з партнерів, які є критично важливими для більшості компаній, що розробляють рішення IoT, сказав Ньюарк. Результати показують, що 34% компаній ніколи не беруть на себе провідну роль у розробці, а іноді беруть на себе провідну роль, що вказує на наявність міцних стосунків між організаціями, заявили в компанії.

Докладніше про Ньюарк

Источник: electronicproducts.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я