Британська космічна батарея буде працювати на Америцію

0
236

Це описано як перша батарея, що живиться від америцію-241, радіоактивного ізотопу синтетичного елемента америцію.

Робота, що фінансується Космічним агентством Великобританії (UKSA) і виконується , буде виконана в нову лабораторію вартістю 19 мільйонів фунтів стерлінгів у Селлафілді, Камбрія.

Торкнувшись теми, уряд Великобританії “доставлятиме суверенне постачання палива для космічних батарей у контексті глобального дефіциту&# 8221;, дозволивши Великобританії та партнерам розвивати нову космічну науку.

Америцій-241

Саме в 2009 році дослідники NNL вперше виявили, що америцій-241 утворюється під час радіоактивного розпаду. використаного палива з ядерних реакторів і що воно виділяє електроенергію понад 400 років.

“Цей інноваційний метод створення Америцію для космічних місій дозволить нам не тільки продовжувати дослідження Місяця та Марса протягом довших періодів часу, але й відправитися в космос далі, ніж будь-коли раніше,” сказав доктор Пол Бейт, генеральний директор британського космічного агентства.

“Підтримка розширення Національної ядерної лабораторії зробить Великобританію єдиною країною у світі, здатною виробляти цю життєздатну альтернативу плутонію, зменшуючи залежність глобальної космічної спільноти від обмежених поставок, які стає все важче та дорожче отримати.&# 8221;

Атомні космічні батареї, також відомі як радіоізотопні енергетичні системи (RPS), виділяють тепло під час розпаду радіоактивності всередині них. Тепло можна використовувати безпосередньо, щоб запобігти замерзанню космічного корабля, і його можна перетворити на електрику для живлення бортових систем.

Батареї працюють десятиліттями, каже UKSA, без потреби в обслуговуванні протягом багатьох років. в якому міг би подорожувати космічний корабель.

Аполлон

Усі місії Apollo використовували атомну батарею, зазначає агентство, як і кожен марсохід, який відправлявся на Марс. Однак вони працюють на основі плутонію-238, радіоізотопу, який виробляється лише в США, де поставки обмежені, та в Росії.

“За останні 50 років у космічних місіях використовувався плутоній- 238, щоб зупинити замерзання космічних кораблів, але його запаси дуже обмежені,” сказав професор Тім Тінслі, керівник цієї роботи в Національній ядерній лабораторії.

“У NNL ми виявили значні запаси америцію-241, радіоізотопу з властивостями, подібними до плутонію-238, але невеликі. -зміна потенціалу для космічних амбіцій Великобританії.”

Міністр Великобританії також підкреслив можливі експортні можливості:

“Можливість запропонувати унікальну в усьому світі пропозицію Америцій-241 заохочуватиме інвестиції та відкриватиме можливості для зростання для всіх галузей промисловості Великобританії, які прагнуть досліджувати ядерну енергетику,” сказав міністр науки Джордж Фріман.

Зображення: NNL

Див. також:

Источник: electronicsweekly.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я