Orbex планує побудувати та експлуатувати космодром Сазерленд для запуску ракет Prime

0
351

Космодром Корнуолл незабаром побачить Великобританію, але це буде “горизонтальний” доставка на основі модифікованих літаків з використанням існуючої інфраструктури аеропорту. Orbex і Sutherland підтримуватимуть “вертикальні” запуски ракет.

Шотландський виробник ракет – розташована у Форресі, Морей – уклала договір оренди з агенцією розвитку Highlands and Islands Enterprise (HIE) на розміщення космодрому. Зокрема, стартовий майданчик площею 10 акрів розташований на землі, що належить громаді, на півострові А’Мхойн на північному заході Сазерленда.

Orbex каже, що контролюватиме будівництво та візьме на себе повне оперативне управління новим об’єктом, який стане довгостроковим ‘домом’ космодром компанії. Він сподівається на запуск до 12 орбітальних ракет на рік, які виведуть супутники на низьку навколоземну орбіту (LEO).

“Orbex є першою європейською компанією-носителем, яка також керує спеціальним космодромом, ” її генеральний директор, Кріс Лармур.

“Це важлива конкурентна перевага для компанії, яка полегшить нам роботу з клієнтами, коли ми розширюємо нашу діяльність.”

У серпні 2020 року Рада Хайленда надала дозвіл на планування цього місця. У лютому 2022 року компанія Orbex отримала ліцензію на космічний запуск від Управління цивільної авіації Великобританії.

Фінансування

Минулого місяця Orbex залучив 40,4 мільйона фунтів стерлінгів для своєї серії C, яку очолює новий інвестор, Шотландський національний інвестиційний банк.

Нещодавно компанія представила свою ракету «Prime» у її остаточному вигляді, описану як першу повноорбітальну мікропускову установку, представлену в Європі. Prime — це 19-метрова двоступенева ракета, призначена для транспортування малих супутників (вагою до 180 кг) на LEO. Він використовує .

Наймання

Ще в серпні він найняв додаткових п’ятдесят співробітників для підтримки підготовки до першого вертикального запуску ракети з території Великобританії.

Багато нових ролей, зазначається, підтримуватиме «інтегроване випробування» всієї ракети на стартовій платформі Orbex LP1 у Кінлоссі. Об’єкт дозволяє проводити повні «генеральні репетиції» запусків ракет на майданчику, який розташований за кілька миль від штаб-квартири Orbex.

“Нові ролі також посилять існуючі команди, відповідальні за ключові сфери. розробки ракети, включаючи рухову установку, конструкції, авіоніку, обробку з ЧПУ та вбудоване програмне забезпечення. Інші зони найму сприятимуть спілкуванню між наземним персоналом і ракетою в польоті, охоплюючи такі сфери, як системи GNC (наведення, навігація та контроль), датчики, збір даних, програмне забезпечення наземного сегмента та радіотехніка.”

П'ятнадцять із нових ролей будуть нетехнічними посадами.

Див. також:

Источник: electronicsweekly.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я