Sensors Converge: датчики для промислових, автомобільних і мобільних пристроїв

0
362

На конференції Sensors Converge, що відбулася 27–29 червня, були продемонстровані найновіші датчики та сенсорні рішення, зокрема сприяючі підключенню IoT. Ці інноваційні датчики націлені на широкий спектр застосувань, від автомобільної та промислової до споживчої електроніки та мобільних пристроїв.

Ось вибірка цих інновацій, представлених на цьогорічній виставці.

Автомобільні датчики

Магнітні датчики положення Allegro A331100-A33115. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Allegro MicroSystems)

Allegro MicroSystems, Inc. представила свої магнітні датчики положення A33110 і A33115 на Sensors Converge 2022. Нові датчики є першими, які використовують технологію вертикального Холла (VHT) і технологію тунельного магнітоопору (TMR) в одному датчику. Ці датчики, розміщені в 14-вивідних пакетах TSSOP, призначені для передових систем допомоги водієві.

Allegro MicroSystems описує комбіновану пропозицію VHT + TMR як «краще гетерогенне резервне сенсорне рішення» та «суттєвий крок на шляху до забезпечуючи надійність, необхідну для передових рівнів автоматизації транспортних засобів».

Датчики кута 360˚ забезпечують вимірювання магнітного кута через первинний (TMR) і вторинний (вертикальний Холла) датчики. Кожен обробляється двома незалежними каналами з незалежними регуляторами та датчиками температури. Первинний канал TMR і вторинний канал мають 14-бітну та 10-бітну безшумну роздільну здатність відповідно.

Ця конфігурація забезпечує високий рівень безпеки та діагностики, необхідні для автоматизованого водіння, включно з Порівняння міжканальних кутів мікросхеми та незалежна обробка в трактах цифрового сигналу без спільних цифрових ресурсів, заявили в компанії.

Крім того, ці датчики відповідають стандарту Automotive Safety Integrity Level-D (ASIL-D) з гетерогенним резервуванням, що зменшує ймовірність залежних відмов завдяки технологіям VHT і TMR, повідомляє Allegro MicroSystems.

Індуктивний датчик положення LX34070 від Microchip Technology. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Microchip Technology)

Microchip Technology Inc. оголосила про розширення свого сімейства індуктивних датчиків положення на ринку керування двигунами електромобілів, запуском LX34070 IC. Розроблений для додатків керування електродвигуном, новий датчик положення містить функції, які роблять його функціонально безпечним і готовим до відповідності ISO 26262 у класифікації ASIL-C. LX34070 також підходить для ряду комерційних, промислових і медичних застосувань.

Кажуть, що індуктивний датчик положення, розміщений у 14-контактному корпусі TSSOP, забезпечує легші, менші та надійніші двигуни порівняно з датчиками положення на ефекті Холла та старішими рішеннями магнітного резольвера, усуваючи вартість, вагу та розміри магнетика.

LX34070 забезпечує діапазон напруги від 4,5 до 5,5 В з максимальною напругою до 18 В. Розширений діапазон робочих температур становить від –40˚C до 160˚C. Калібрування можна виконати за допомогою сигналу VIN або контактів цифрового сигналу GPIO. На додаток до відповідності ASIL-C, датчик положення забезпечує сертифікацію AEC-Q100 до рівня 0.

Індуктивний датчик положення LX34070 пропонує ряд переваг порівняно з магнітними резольверами та лінійними диференціальними перетворювачами напруги та на частку від вартість, – сказав Microchip.

LX34070 можна поєднувати з іншими готовими до функціональної безпеки 8-розрядними мікроконтролерами AVR та PIC Microchip, 32-розрядними мікроконтролерами та контролерами цифрового сигналу dsPIC для подальшого оптимізації дизайну керування електродвигуном, сказала Фані Дювенхейдж, віце-президент відділу змішаних сигналів Microchip. і лінійний аналоговий бізнес-блок.

Промислові датчики

Модуль iToF ADTF3175 Analog Devices. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Analog Devices Inc.)

Analog Devices Inc. (ADI) заявила про перший у галузі модуль високої роздільної здатності промислової якості з непрямим вимірюванням часу проходження (iToF) для 3D-систем вимірювання глибини та систем бачення. Модуль ADTF3175 дозволяє камерам і датчикам сприймати 3D-простір з роздільною здатністю 1 мегапіксель. Він пропонує точну технологію iToF ±3 мм, доступну для додатків машинного зору, включаючи промислову автоматизацію, логістику, охорону здоров’я та доповнену реальність.

ADTF3175, розміщений у модулі 42 × 31 × 15,1 мм, є масштабованою та відкаліброваною системою глибини, яку можна інтегрувати в системи 3D зондування та бачення. Це усуває необхідність розробляти спеціалізовану оптику чи вирішувати проблеми електромеханічної інтеграції, що сприяє швидкому виходу на ринок завдяки спрощенню процесу проектування датчиків, повідомили в Analog Devices.

Тепловізор ToF з роздільною здатністю 1024 × 1024 пікселів і пікселями 3,5 × 3,5 мкм забезпечує кут огляду 75 × 75 градусів і діапазон глибини від 0,4 до 4 метрів. Він підтримує чотириканальний інтерфейс MIPI CSI-2 Tx (1,5 Гбіт/с на канал) для виведення даних зображення та чотирипровідний послідовний інтерфейс SPI та двопровідний I2C для програмування та керування роботою.

Основні характеристики містять джерело інфрачервоного випромінювання з оптикою, лазерним діодом і драйвером, а також приймальний тракт з лінзою і оптичним смуговим фільтром. Модуль також містить флеш-пам'ять для калібрування, зберігання прошивки та регулятори потужності для генерації локальної напруги живлення. Він поставляється з попередньо запрограмованими кількома режимами роботи для великої та малої відстані.

Многодіапазонні датчики диференціального тиску Superior Sensor Technology. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Superior Sensor Technology)

Superior Sensor Technology пропонує свою технологію Multi-Range, яка дозволяє одному датчику диференціального тиску підтримувати до восьми різних діапазонів тиску в своєму асортименті датчиків диференціального тиску. За словами компанії, ця запатентована технологія усуває необхідність у створенні та проектуванні кількох датчиків перепаду тиску, одночасно зменшуючи складність конструкції та знижуючи витрати на виробництво системи. Ці датчики знаходять застосування в системах опалення, вентиляції, вентиляції, вентиляції та кондиціонування повітря, а також у промисловості та медицині.

Одним із прикладів є HV210 для вимірювання повітряного потоку та швидкості в обладнанні опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. HV210 можна налаштувати для роботи в семи різних діапазонах тиску, від 0,1 дюйма H2O до 10 дюймів H2O, з точністю в межах 0,10% у кожному вибраному діапазоні.

Кожен діапазон тиску відкалібрований на заводі, щоб гарантувати відсутність погіршення загального діапазону похибок, точності та стабільності, незалежно від вибраного діапазону, заявили в компанії. Діапазон тиску можна запрограмувати за допомогою однієї програмної команди, що дозволяє легко змінювати діапазон для різних застосувань продукту. Техніки також можуть вибрати їх «на льоту» в полі.

u-blox M10 GNSS модуль. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: u-blox)

U-blox анонсувала свою найменшу серію модулів глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) u-blox MIA-M10 для розробки компактних рішень для відстеження активів. Створений на платформі GNSS u-blox M10 з наднизьким енергоспоживанням, MIA-M10 призначений для пристроїв відстеження активів з обмеженим розміром, що живляться від батареї, зокрема пристроїв відстеження людей, домашніх тварин і худоби, а також промислових датчиків і споживчих товарів.< /p>

Приблизно вдвічі менший за конкуруючі продукти, MIA-M10, розміром 4,5 × 4,5 мм, має режими енергозбереження, які можуть подвоїти термін служби батареї завдяки балансуванню точності позиціонування та енергоспоживання. Він одночасно отримує чотири групи GNSS (GPS, Galileo, BeiDou і GLONASS) для максимальної доступності супутникового сигналу, а завдяки високій радіочастотній чутливості модуль забезпечує продуктивність позиціонування для рішень з невеликими антенами, а також для пристроїв, що працюють в умовах слабкого сигналу. У середовищі, наприклад у глибоких міських каньйонах, заявили в компанії.

MIA-M10 доступний у двох варіантах продукту. MIA-M10Q призначений для пристроїв відстеження з акумуляторним живленням із дуже обмеженим розміром. Другий варіант продукту, MIA-M10C, націлений на клієнтів, яким потрібна більша гнучкість для поєднання модуля з активною або спеціальною антенною схемою, заявили в компанії.

Готовий до використання модуль GNSS розміром із мікросхемою не потребує зовнішніх компонентів. Перші зразки будуть доступні в липні 2022 року.

Побутова електроніка

Чіп п'єзодрайвера BOS0614 компанії Boréas Technologies. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Boréas Technologies)

Boréas Technologies випустила BOS0614, чотирьохканальний п’єзотактильний драйвер із вбудованим датчиком, призначений для покращення ігрового досвіду на смартфонах. BOS0614 базується на запатентованій компанії технології CapDrive , яка забезпечує тактильний зворотний зв’язок високої чіткості та інтегроване визначення сили для найменших пристроїв, одночасно зменшуючи енергоспоживання.

Чотириканальний BOS0614 керує до чотирьох приводів одночасно та поєднує в собі настроювану тактильну функцію, датчик сили з високою роздільною здатністю та наднизьку затримку для більш захоплюючого досвіду для мобільних геймерів, повідомила компанія.

Основні характеристики П’єзодрайвер CapDrive 60 В включає частоту дискретизації сили 10 кС/с, затримку виявлення 100 мкс, роздільну здатність вимірювання сили 220 мкВ і широкий діапазон напруги живлення від 3 В до 5,5 В. Інші функції включають датчик нульової потужності для пробудження, цифровий комунікаційний інтерфейс I3C/I2C, глибокий інтерфейс FIFO та чотири GPIO. BOS0614 міститься в корпусі WLCSP (2,1 × 2,5 × 0,5 мм).

HS4XXX датчик відносної вологості. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Renesas Electronics)

Renesas Electronics Corp. представила сімейство датчиків відносної вологості та температури HS4XXX, а також мікросхему формування сигналу датчика (SSC) ZSSC3281 для посилення, оцифровки та корекції сигналів датчиків. Ці нові продукти доповнюють портфоліо мікропроцесорів компанії, вбудовані рішення штучного інтелекту та платформу розробки Quick-Connect IoT.

Сімейство HS4XXX забезпечує високу точність, швидкий час відповіді на вимірювання та наднизьке енергоспоживання в невеликий розмір упаковки. Основні характеристики включають стандартну точність датчика температури ±0,2˚C і високоточне вимірювання відносної вологості ±1,5% RH.

Датчики також забезпечують наднизький струм сну 0,010 мкА та дуже низьке споживання струму 0,3 мкА в середньому для 8-бітної роздільної здатності з живленням 3,3 В. Пристрої розміщені в корпусі 2,5 × 2,5 × 0,9 мм у стилі DFN з восьми LGA. Їх можна використовувати в різних сферах застосування, зокрема в портативних пристроях і продуктах, розроблених для суворих умов.

За словами Renesas, ZSSC3281 SSC забезпечує двошвидкісний режим для найвищої точності з найшвидшою швидкістю оновлення. Він включає двоканальний аналоговий передній кінець, а також інтегрований MCU на основі Arm із вбудованою математикою для обробки сигналу датчика. Інші функції включають планувальник вимірювань, розширені функції переривання та діагностики, а також кілька цифрових інтерфейсів, включаючи I²C, SPI та однопровідний інтерфейс. Він націлений на високотехнологічні програми, включаючи промислові, медичні та споживчі системи.

Корпорація TDK оголосила, що її InvenSense ICP-20100, останнє покоління датчиків барометричного тиску SmartPressure MEMS, зараз у масовому виробництві та пройшло сертифікацію NextNav. Процес NextNav Certified, запущений у 2021 році, незалежно перевіряє точність вимірювань датчика InvenSense. Вважається, що ICP-20100 є датчиком барометричного тиску з найменшою потужністю, який отримав цей сертифікат.

ICP-20100 може працювати в широкому діапазоні температур і забезпечувати точність вимірювань, необхідну для різноманітних застосувань, включаючи 3D-геолокацію та службу екстреного визначення місця (E911), мобільну навігацію в приміщенні/зовні, відстеження спортивної та фітнес-активності та утримання висоти в дронах. «Завдяки надзвичайно низькому енергоспоживанню датчик забезпечує подовжений термін служби батареї для постійно ввімкнених додатків», — заявили в TDK.

Пристрій ICP-20100 поєднує в собі датчик барометричного тиску та температури в корпусі 2,0 × 2,0 × 0,8 мм. Пристрій пропонує кілька рівнів вхідної напруги, включаючи 1,2 В, 1,8 В і 3,3 В, а також вибір інтерфейсів I²C, I3CSM і SPI. ICP-20100 можна налаштувати для досягнення наднизького рівня шуму або наднизького енергоспоживання. Завдяки можливостям вимірювання тиску з наднизьким рівнем шуму ICP-20100 може виявляти зміни висоти менше ніж на 5 см.

Доступні набір для розробки DK-20100 і платформа оцінки EV_ICP-20100. разом з необхідним програмним забезпеченням. Інші пристрої сімейства SmartPressure включають датчики тиску ICP-10125, ICP-10101 і ICP-10111.

Демонстрації

Корпорація Excelitas Technologies продемонструвала свої новітні технології LiDAR, детектори радону та теплові ІЧ-датчики. Пряма демонстрація між Excelitas/Elmos висвітлила 16-канальний твердотільний демонстратор LiDAR, який демонструє останнє покоління імпульсних лазерних діодів Excelitas, зібраних на мікросхему драйвера Elmos у поєднанні з масивом однофотонних лавинних діодів (SPAD) Elmos і C- кріплення об’єктива. Демонстрація демонструє можливості як потужних лазерів Excelitas (150 Вт при 50 A), так і лазерного модуля, а також лазерного драйвера Elmos і масиву SPAD для використання в додатках системи LiDAR для створення 3D-хмар точок.

Excelitas також продемонструвала свій модуль BluePyro для розумного дому, використовуючи SMD DigiPyro для виявлення руху з вбудованим підключенням Bluetooth. Удосконалений модуль датчиків має двоелементний малопотужний SMD DigiPyro Excelitas PYD 2592, інтегрований у еталонний дизайн з інтерфейсом Bluetooth. Цільові додатки включають малопотужні та недорогі додатки IoT у секторах розумного дому та побутової електроніки.

На стенді Digi-Key Electronics була представлена ​​медична версія багатофункціонального датчика CaliPile від Excelitas, TPiS 1T 1386 L5.5 H. Розроблений відповідно до вимог медичного вимірювання температури, термобатарея має інтегровану обробку сигналу і відкалібрований на заводі для отримання точного з медичної точки зору вимірювання без необхідності повторного калібрування після інтеграції в кінцевий пристрій. Демонстрація безконтактного вимірювання температури підкреслила придатність продукту для промислового застосування, включаючи дистанційне вимірювання температури, швидкий дистанційний захист від перегріву, виявлення присутності людини в середньому полі та виявлення руху людини в дальній зоні.

Також на виставці була серія фотодіодів Excelitas VTH21 для детектування радону. За словами компанії, вони пропонуються у формі чіпа для оптимального виявлення альфа-частинок, наприклад для виявлення радону. Ці фотодіоди доступні в двох стандартних геометріях мікросхем, включаючи велику активну область 5 × 5 мм і 10 × 10 мм для максимального виявлення низького рівня випромінювання, і мають спектральний відгук від 400 нм до 1100 нм.

Платформа сенсорної системи Beacon IoT Powercast і Inplay. Натисніть, щоб збільшити зображення. (Джерело: Powercast Corp.)

Powercast Corp., постачальник радіочастотної бездротової технології електроживлення, і InPlay, винахідник технології NanoBeacon System-on-Chip (SoC), співпрацюють у створенні платформи для розробки безбатарейних, не потребуючих обслуговування, Системи датчиків IoT, які можна живити на великі відстані до 120 футів, раніше задокументовано для живлення датчиків понад 80 футів.

Powercast і InPlay продемонстрували, як технологія Powercast для збору електроенергії RF-to-DC може живити активний датчик Bluetooth InPlay IN100, перший NanoBeacon SoC компанії. IN100 можна приєднати майже до будь-чого для моніторингу місця розташування в реальному часі та поєднати з датчиками для моніторингу таких умов, як світло, вологість і температура, повідомила компанія. Крім того, його можна налаштувати за допомогою програми та не вимагає програмного забезпечення. SoC передає дані на відстань до 300 футів і має програмно визначену радіомережу, що дозволяє підключати десятки тисяч пристроїв Інтернету речей.

Технологія бездротового зв’язку далекого поля Powercast забезпечує живлення NanoBeacon IN100 з відстані 120 футів від комерційно доступного передавача PowerSpot, увімкнувши сигнал маяка щохвилини. Згідно з даними компанії, конструкція NanoBeacon з низьким енергоспоживанням забезпечує швидкий запуск і передачу даних, використовуючи лише мікроват потужності.

Нове досягнення відстані частково завдяки новому еталонному дизайну Powercast для чіпа PCC110 Powerharvester і супутнього PCC210 boost. конвертер, який разом збирає радіочастоти з повітря з ефективністю до 75%.

Докладніше про Allegro MicroSystems
Analog Devices
Microchip Technology
Powercast
Renesas Electronics America
TDK
u-blox

Источник: electronicproducts.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я