Інноваційні оптоелектронні компоненти з фосфором

0
62

Поліароматичні вуглеводні, скорочено ПАУ, відіграють центральну роль у численних (опто-) електронних застосуваннях, зокрема в хімічних датчиках, органічних світловипромінюючих діодах (OLED), органічних польових транзисторах (OFET) і органічних сонячних елементах. Дослідники постійно досліджують можливість заміни різних елементів, окрім традиційного вуглецю, для оптимізації продуктивності та універсальності пристрою. У той час як заміщення бором (B), азотом (N), киснем (O) і сіркою (S) вже пройшло широкі дослідження, інтеграція фосфору (P) у поєднанні з азотом (N) залишається серйозною проблемою.

Проф. Ян Дж. Вейганд і його дослідницька група Дрезденського технологічного університету TUD нещодавно досягли значного прориву: “У наших поточних дослідженнях ми розробили інноваційний метод вибіркового введення атомів фосфору та азоту в поліароматичні системи. Цей метод дозволив синтезувати широкий спектр P/N-заміщених сполук, фізико-хімічні властивості яких були ретельно досліджені у співпраці з фізиками з TUD. Завдяки поєднанню симуляції матеріалів і спектроскопічних вимірювань ми змогли отримати фундаментальне розуміння зв’язків між структурою та властивостями отриманих сполук.”

Новий метод надає доступ до добре відомого класу азафосфолів, які раніше були доступні лише дуже громіздким способом і переважно з дуже низькими виходами. Тому досі вони не розглядалися для (опто-)електронних застосувань. “Навмисно поєднуючи фосфор і азот, ми сподіваємося, що зможемо контролювати електронні та оптичні властивості цих сполук у спосіб, який раніше був неможливий. Це відкриває захоплюючі перспективи для майбутніх застосувань в оптоелектроніці та не тільки,” додає Себастьян Рейнеке, керівник групи світловипромінюючих і екситонних органічних напівпровідників (LEXOS) у TUD.

Источник: electronicproducts.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я