Канада фінансує супутники, прилади для спостереження за атмосферою НАСА

0
427

Внесок Канади ’ #8211; за участю двох приладів і супутника – оцінюється в понад 200 мільйонів доларів, а запуски заплановано на 2028 і 2031 роки. Багатосупутникова місія спрямована на покращення прогнозування екстремальної погоди, кліматичного моделювання та моніторингу катастроф.

HAWC

Зокрема, елементом Канади в AOS буде місія «Висотні аерозолі, водяна пара та хмари» (HAWC). Загалом він складається з трьох приладів, трьох супутників, які планується запустити в 2031 році.

Ці прилади нададуть кліматологам дані для більш точного прогнозування сильних штормів, повеней, посух і поганої якості повітря. .

Дані HAWC і AOS будуть повністю доступними, обіцяє Канадське космічне агентство ().

Аерозольна хмара

За словами CSA, місія AOS стане способом вивчення зв’язків між аерозолями, хмарами, атмосферною конвекцією та опадами. Зокрема, надаючи уявлення про вертикальну структуру та рух аерозолів, хмар і опадів в атмосфері.

Очевидно, невизначеності у представленні процесів аерозоль-хмара та їх взаємодії з випромінюванням у моделях земної системи є основними джерело невизначеності в прогнозах зміни клімату.

“Супутники дають нам цінне зображення Землі; з космосу ми можемо спостерігати та контролювати погоду та зміни клімату,” Стівен Гілбо, канадський міністр навколишнього середовища та зміни клімату.

“Прилади, які Канада надає для цієї місії, здійснюватимуть вимірювання, важливі для розуміння погоди та кліматичних змін, і водночас надаватимуть дані, які будуть використовується нашими метеорологами та вченими для покращення прогнозів і покращення моделей погоди, якості повітря та клімату.”

Команда AOS включає – а також CSA і NASA – JAXA (Японія), CNES (Франція) і DLR (Німеччина).

Консорціум канадських університетів, який співпрацює з HAWC, включає 13 університетів по всій країні: Університет Саскачевану, Університет Торонто, Університет Квебеку в Монреалі, Університет Макгілла, Університет Нью-Брансвіка, Університет Шербрука, Університет Ватерлоо, Університет Вілфріда Лорьє, Університет Св. Франциска Ксаверія, Університет Святої Марії, Університет Вікторії, Західний університет і Університет Далхаузі.

Зображення:

Див. також:

 

Источник: electronicsweekly.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я