Тест NASA на подвійне перенаправлення астероїдів успішно вразив цільовий астероїд

0
317

Зіткнення, описане як перша в світі демонстрація технології планетарного захисту, було оголошено диспетчером польоту в Лабораторії прикладної фізики Джона Гопкінса (APL) у Лорелі, штат Меріленд, о 7:14 вечора. EDT у понеділок.

Діморфос має діаметр 160 метрів – описується приблизно як Велика піраміда Гізи – і обертається навколо більшого 780-метрового астероїда під назвою , жоден з яких не становить загрози для Землі.

Космічний корабель мав один інструмент – камера Didymos Reconnaissance and Asteroid Camera for Optical navigation (DRACO) – і використовував систему навігації та керування, яка працює в парі з алгоритмами автономної навігації в реальному часі з маневруванням малого тіла (SMART Nav). Це, за словами NASA, дозволило DART ідентифікувати та розрізнити два астероїди та націлитися на менший.

NASA заявляє:

“За п’ятнадцять днів до зіткнення компаньйон DART CubeSat Light Italian CubeSat для зображення астероїдів (LICIACube), наданий Італійським космічним агентством, розгорнувся з космічного корабля, щоб отримати зображення зіткнення DART і отриманої в результаті хмари викинутої речовини астероїда. У поєднанні із зображеннями, наданими DRACO, зображення LICIACube мають надати уявлення про наслідки зіткнення, щоб допомогти дослідникам краще охарактеризувати ефективність кінетичного впливу на відхилення астероїда. Оскільки LICIACube не має великої антени, зображення будуть передаватись на Землю одне за одним протягом наступних тижнів.”

Перенаправлення астероїдів

Розслідування NASA тепер команда буде спостерігати за Dimorphos за допомогою наземних телескопів, щоб підтвердити, що удар DART дійсно змінив орбіту астероїда навколо Didymos. Питання, чи є це життєздатною технікою захисту планети від астероїда чи комети, пов’язаних із Землею, у майбутньому.

“За своєю суттю DART представляє безпрецедентний успіх для захисту планети, але це також місія єдності з реальною користю для всього людства», — адміністратор NASA Білл Нельсон. «Оскільки NASA вивчає космос і нашу рідну планету, ми також працюємо над захистом цього дому, і ця міжнародна співпраця перетворила наукову фантастику на науковий факт, продемонструвавши один із способів захисту Землі.”

За даними NASA, очікується, що удар скоротить орбіту Dimorphos приблизно на 1%, або приблизно на 10 хвилин – точне вимірювання, наскільки відхилився астероїд, є однією з головних цілей повномасштабного тесту.

Ви можете побачити остаточні зображення перед зіткненням DART.

Зображення : NASA/Johns Hopkins APL – Останнє повне зображення астероїда-місяця Dimorphos, зроблене фотокамерою DRACO під час місії NASA DART на відстані приблизно 7 миль (12 кілометрів) від астероїда та за 2 секунди до удару. На зображенні показано ділянку астероїда діаметром 100 футів (31 метр).

Источник: electronicsweekly.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я